fbpx
Sport

Shikojeni këtë autogol qesharak të këtij portieri

Palermo fitoi 3-0 në javën e 17-të të Serisë B në Itali, por më shumë se rezultati përbën lajm goli i parë i realizuar nga sicilianët. Në fakt, është një autogol i portierit të Ascolit, Perucchini, që në tentativë për të dribluar mbrojtësit ngatërrohet me këmbët e tij dhe e dërgon topin në rrjetë. Një autogol qesharak, që nuk mund ta bëjnë as portierët amatorë. Ky autogol është shndërruar në “hit” në rrjetet sociale.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button