Sport

Shqipëri-Macedoni e Veriut per femra U 18

Shqipëri-Macedoni e Veriut per femra U 18. Dy ndeshje miqesore te zhvilluara ne pallatin e sportit ne Vlorë me ekipin shqiptar që bën përgatitje në kuadër të ndeshjeve për europianin U 18 ku prej te dieles ekipi shqiptar do te niset drejt Andorres.

Ekipi U 18 shqiptar per femra drejtohet nga trainere Elona Hasanaj qe sapo u shpall kampion me Flamurtarin, ndersa keto dy ndeshje miqesore kane vlejtur per te pare gjendjen e skuadres ne prag te nisjes se ndeshjeve per kampionatin europian per moshat deri 18 vjec per femra.

Ekipi shqiptar ka zhvilluar prej disa ditesh stervitjen ne Vlore ku edhe eshte grumbulluar ndersa ne kuader te ketyre pergatitjeve jane zhvilluar të mërkuren dge te enjten dy ndeshje miqesore me skuadren e maqedonise se veriut.

Gjatë ketyre dy takimeve qëllimi ka qenë pikërisht përgatitja dhe gjendja e skuadres perpara kampionatit europian dhe qellimi mbetet qe Shqioeria te zhvilloje nje paraqitje sa me cilesore.

Ekipi U 18 i Shqipërise për femra prej te dieles ne Andorra do te jete pjese e kampionatit dhe ndeshjeve eleminatore per kete kompeticion

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close