Sport

Shqipëria fitore të thellë në “Elbasan Arena”, mund me rezultatin 5:0 San Marinon

Spektakël kuqezi në “Elbasan Arena”. Shqipëria triumfoi me rezultatin 5-0 ndaj San Marinos, në sfidën e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”, duke u ngjitur në vendin e dytë.

Një fitore për rekord kjo e Kombëtares të drejtuar nga Edi Reja, pasi është më e thella e arritur ndonjëherë në një ndeshje zyrtare.

Shqipëria e vendosi asnjëherë në diskutim fitoren, duke dominuar totalisht lojën. Manaj hapi serinë e golave në minutën e 32-të. Pjesa e parë u mbyll me rezultat 1-0, ndërkohë që Lacci, Broja, Hysaj dhe Uzuni realizuan në pjesën e dytë.

FT: SHQIPËRI – SAN MARINO 5-0 , Manaj 32′, Laçi 58′, Broja 61′, Hysaj 68′, Uzuni 80′

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: