Sport

Shqipëria kalon në avantazh përballë Moldavisë, Cikalleshi shënon penalltinë

Shqipëria ka kaluar në avantazh sot përballë Moldavisë. Cikalleshi ka gjuajtur penalltinë dhe ka bërë gol. Kjo ka ngritur në peshë tifozët shqiptarë.

Taulant Seferi ka mundur të fitojë një 11-metërsh në minutën e 24-të dhe Cikalleshi ka ndëshkuar Moldavinë.

Shqipëria luan sot në Kishinau të Moldavisë ndeshjen e parafundit të grupit të saj kualifikues të Euro 2024. Një ndeshje që mund të jetë vendimtare për sigurimin e biletës në turneun e vitit të ardhshëm.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close