Sport

“Snajperi” Eklent Kaçi, 22 vjeçari shqiptar shpallet kampion bote në bilardo

Eklent Kaçi, 22 vjeçari nga Laçi është kampioni i ri i botës në bilardo. Shqiptari fitoi në kampionatin e bilardos me 10 bila të zhvilluar në Las Vegas të SHBA, ku morën pjesë 64 lojtarë nga e gjithë bota. 20 vjet më pas: Tre shqiptarët që u vranë në 11 Shtator, pasioni dhe amane…

Dëshiron të maksimizosh fuqinë tënde mashkullore? Provo këtë. Në finale, 22 vjeçari shqiptar mposhti japonezin Naoyuki me rezultatin 10-6, duke ngritur lart flamurin shqiptar. Nga triumfi në kampionatin botëror Kaçi fitoi edhe një shpërblim prej 100 mijë dollarësh. Kujtojmë që në vitin 2018 Eklent Kaçi u shpall  Kampion i Botës në bilardo me 9 bila në turneun e zhvilluar në Doha të Katarit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: