Sport

Sporti në zi/ Aksidenti fatal i merr jetën në moshën 25-vjeçare atletit shqiptar (FOTO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Greqi, ku ka ndërruar jetë atleti shqipatar, Denis Gjura.

Bëhet me dije se 25-vjeçari shqiptar ishte duke udhëtuar, kur humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me trafikndarësen në Patra.

Përplasja ka qenë e fortë dhe alteli shqiptar ka humbur jetën në vendin e ngjarjes.Mediat greke shkruajnë se Denis Gjura ishte një atlet i Esperos Patras dhe kishte marrë disa çmime siç ishte fitorja në “Run Greece of Patras”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close