fbpx
Sport

Tamponi e nxorri sërish pozitiv, nuk përmbahet Ronaldo: Testi i covidit është një budallallëk

Cristiano Ronaldo është i zemëruar dhe i tërbuar që nuk do të mundë të luajë për Juventusit kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve këtë mbrëmje, pasi e ka sulmuar testin, PCR, i cili e detekton koronavirusin.Sulmuesi portugez  ka këmbëngulur se ndihet shëndosh e mirë, pavarësisht se testi që iu bë dje tregoi se ai ende e ka virusin. Ronaldo do të mungojë në ndeshjen e sotme kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve pikërisht për shkak të Covid-19.

35-vjeçari e mori virusin derisa ishte në detyrë me Kombëtaren e Portugalisë më 13 tetor dhe, edhe pse vazhdimisht ka qenë pa simptoma, nuk e ka mposhtur atë ende. Ronaldo e postoi një fotografi të veten në Instagram dhe shkroi: “Ndihem mirë dhe shëndosh”. Por ai e shtoi një koment përmes të cilit e vuri në dyshim saktësinë e testit të PCR-së i cili përdoret për ta gjurmuar virusin “PCR-ja është një budallallëk”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button