Sport

VIDEO/ Arsenali i Xhakës bën paraqitje fantastike, fiton derbin kundër Tottenham

Sukses i merituar, Arsenali lukujdon edhe Tottenham-in e Antonio Contes ne transfertë. Derbi i Londrës veriore shkoi për herë të dytë në llogarinë e “topçinjve” që e çojnë në +8 diferencën me Manchester City.

47 pikë dhe vetëm një humbje sezonale për skuadrën e Michel Artetas që dominoi “gjelat” në Tottenham Stadium. Ndeshja u zhbllokua nga një autogol i pamendueshëm i Hugo Lloris që i ndezi “dritën jeshile” suksesit të Arsenal.

Martin Odegaard thelloi avantazhin e Arsenalit në pjesën e parë duke ruajtur avantazhin në pjesën e dytë. Një tjetër ndeshje pozitive për Granit Xhakën, 90 minuta lider në mesfushë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close