Sport

VIDEO/ Florian Marku një ‘luan’ i vërtetë, shikoni si i fluturojnë protezat kundërshtarit

Florian Marku nuk ka marrë më shumë se një barazim ndaj britanikut, Jamie Stewart, duke ndëroprerë serinë e disa fitoreve radhazi. Boksieri u shfaq si një shqiptar i vërtetë pasi në kokë mbante një qeleshe me simbolet kuqezi. Ndeshja zgjati tetë raunde ndërsa rezultati përfundimtar 76:76.

Florian Marku është shprehur i zemëruar dhe i pakënaqur me vendimin e gjyqtarëve duke thënë se janë duke ia shkatërruar karrierën. Megjithatë, Marku e kishte iniciativën duke dhënë disa go ditje shumë të f orta e madje duke e rrëzuar kundërshtarin një herë në raundin e dytë. Në videon më poshtë mund të shikoni goditjen e fuqishme të Markut ndërsa proteza mbrojtëse e boksierit fluturon jashtë ringut:

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: