Sport

VIDEO\ Kaos në stadium, tifozët brazilianë ngjiten në kangjella dhe…

Premierë me devijime dhe përleshje mes tifozëve në ligën braziliane. Gremio i Luis Suarez u përball me Santos dhe në pjesën e parë aksioni u zhvendos nga fusha në tribunë, ku pati përleshje të mëdha mes tifozëve.

Një pjesë e tifozëve të Santos u ngjitën në kangjella, morën pankarta dhe filluan të lëvizindrejt atyre të Gremios, duke detyruar policinë të ndërhyjë për të qetësuar atmosferën dhe për të kthyer dy skuadrat në fushë për fillimin e pjesës së dytë. Ndeshja vazhdoi dhe përfundoi në favor të Gremios (1-0), që vlen të theksohet se ndeshjen e luajti në stadiumin “Alfredo Hakoni”,për shkak të një pezullimi nga sezoni i kaluar!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close