Sport

Video/ Lionel Messi takon shokët e ekipit, ylli i botës kryen stërvitjen e parë me PSG-në

Messi stërvitet për herë të parë me Neymarin dhe Mbappe. Të enjten në mëngjes, ai ka zbritur për herë të parë në fushë me fanellën e klubit të ri, Paris SG.

Gjithashtu është takuar me shokët e rinj të skuadrës, teksa një pjesë të stërvitjes e ka bërë të diferencuar. Ai është parë duke u stërvitur me lojtarë si Di Maria, Neymar dhe Mbappe.

Ylli i botës edhe vetë e pranoi gjatë prezantimit se do t’i duhen ditë për t’u përgatitur para se të debutojë me ekipin e ri. Ai fillimisht do të bëjë një stërvitje të vecantë së paku dy javë dhe më pas do të zbresë në fushë për të luajtur, që mendohet të jetë 29 gushti.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close