Sport

VIDEO/ Momenti i sherrit në Pukë, lojtari i Egnatias gōditet me grusht

Betejë në fushë, betejë pas saj dhe tani edhe përmes deklaratave. Tërbuni e Egnatia, edhe pse një ndeshje futbolli, ka prodhuar tension dhe dhūnë. Barazimi 1-1 nuk u shkonte për shtat vendasve dhe në fund ka pasur lojtarë të rrogozhinasve që janë goditur. Sikurse shikohet në videon e siguruar nga ABC News, një person vërsulet ndaj një prej lojtarëve të Egnatias dhe e gōdet me grusht. Forcat e rendit ishin të pakta dhe mundohen të ndalojnë agresorët.

I pranishëm ishte edhe shefi i Komisariatit të Pukës, Asllan Zhivani (fotoja lart, personi i etiketuar me shigjetën e kuqe). Ai nuk ndërhyn, por vëzhgon nga pranë gjithçka ndodh. Sigurisht sherri u shua më pas dhe lojtarët e Egnatias u ngujuan në dhomat e zhveshjes, në pritje të forcave policore shtesë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: