Sport

VIDEO/ Ndërpritet ndeshja mes Barcelonës dhe Cadiz, portieri vrapon drejt tifozit që po lufton me vdekjen

Ndeshja mes Cadiz dhe Barcelona është ndërprerë pasi që një tifoz ka pasur probleme shëndetësore në tribuna.

Ku zhvillohej minuta e 83-të e ndeshjes, tifozët pas portës kërkuan ndërprejen e ndeshjes dhe ndihmën e parë, pasi në tribunë është një tifoz me probleme shëndetësore.

Lojtarët e kanë ndërprerë ndeshjen, ndërsa portieri i Cadiz Jeremias Ledesma e ka hedhur një defibrilator në tribuna. Tifozi është duke luftuar për jetë a vdekje, sipas asaj që shkruan Mundo Deporivo. Lojtarët e të dyja palëve janë parë duke u lutur, njëjtë sikurse shumë tifozë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close