fbpx
Sport

Video/ “Nga parajsa në ferr”, talenti debuton dhe thyen këmbën pa ndërhyrje

Futbolli është një sporti më popullor në botë, aq sa miliona njerëz anekënd botës dëshirojnë të jenë pjesë e tij.

Ëndrra bëhet realitet edhe për talentin Eugenio Pizotto i cili debutoi me skuadrën e Pacukas si futbollist profesionist. Një ëndërr e bukur e cila zgjati vetëm 8 minuta pasi talenti meksikan u detyrua të lë fushën e blertë pasi theu këmbën në një tentativë për të rikuperuar një top në mesfushë.

E çuditshme në fakt pasi lojtari premtues nuk pati ndërhyrje e askujt ne momnetin kur dëmtohet rëndë. Ky episod është bërë viral në rrjetet sociale ku të gjithë i shprehin mbështetje Pizottos për ta kaluar sa më parë këtë moment negativ.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button