Sport

VIDEO/ Veniten shpresat Champions, Juventusi dështon në “Reggio Emilia”, i mund Sassuolo

Juventus largohet edhe më shumë nga zona Champions dhe kualifikimi në kompeticionin më të rëndësishëm për klube për ëktë sezon mbetet mirazh. Tjetër humbje, këtë herë 1-0 më Reggio Emilia ndaj një Sassuolo pragmatiste.

Për vendasit titullar do ishte Bajrami, i cili luajti një ndeshje të mirë. Vendimtar në këtë sfidë ishte goli i Defrel, në minutën e 64-të. “Zonja e vjetër” është 9 pikë larg zonës Champions, teksa jemi pak javë nga fundi i sezonit.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close