fbpx
Sport

Zbulohet shifra, ja sa pritet të gjobiten lojtarët e Napolit

Në shtëpinë e Napolit situata pas barazimit ndaj Salzburgut në Champions League nuk është aspak e mirë. Drejtuesit e klubit dhe në veçanti janë duke menduar për një gjobë të mirë për futbollistët që dolën kundër vendimit të klubit për t’u mos u stërvitur, duke shkuar në shtëpi.

Siç u njoftua nga vetë klubi për disa futbollistë pritet që të ketë një gjobë të mirë, e cila mund të jetë sa 5 për qind e pagës mujore. Koulibaly do ta pësojë më keq, pasi do të dënohet me 25 mijë euro (paga vjetor 6 milionë euro), ndërkohë që më pas vjen Insigne me 20 mijë euro.

Di Lorenzo, Zielinski, Malcuit dhe Maksimovic do të paguajnë nga 5 mijë euro, ndërkohë që Elseid Hysaj do të paguajë edhe më pak. Napoli duhet ta kalojë vendimin edhe në Federatën Italiane të Futbollit për ta bërë të rregullt dënimin.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button