Sport

ZYRTARE/ 5 sezone me Atletico Madrid, lojtari i jep lamtumirën klubit

Sime Vrsaljko nuk është më lojtar i Atletico Madrid. Mbrojtësi anësor nga Kroacia nuk u pajtua me shifrën e ofruar nga klubi për rinovimin, duke bërë kështu që ai mos të rinovojë.

30 vjeçari ka luajtur 5 sezone me gjigandët e La Liga. Gjithashtu, në një edicion, Vrsaljko ka mbrojtur ngjyrat e Interit. “Faleminderit shumë për punën, profesionalizmin dhe përpjekjet tuaja me fanellën tonë” – shkruan klubi me seli në Madrid.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close