fbpx
Sport

ZYRTARE: Barcelona arrin marrëveshje me Pjanic

Pas zyrtarizimit të Arthur Melo te Juventus, tani është gjithashtu zyrtare që Miralem Pjanic është shitur te Barcelona për 60 milionë euro plus 5 milionë euro bonuse. Lojtari do të nënshkruajë një kontratë me klubin për katër sezonet e ardhshme, deri në fund të sezonit 2023/24, me një klauzolë lirimit prej 400 milionë eurosh, njofton faqja zyrtare e Barcës,  Boshnjaku do të qëndrojë me Juventusin deri sa të përfundojë sezoni 2019/20. Pjanic e nisi karrierën te Metz në vitin 2007, për të vazhduar te Lyon, Roma dhe së fundmi te Juve. 

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button