Teknologji

Aksident tre milionësh, një Bugatti Chiron me Porsche 911 (Video)

Një Porsche 911 Kabriolet dhe një Bugatti Chiron u përfshin në një aksident rrugor. Të dy veturat u përplasën, teksa më pas goditën edhe një motor e një Mercedes Benz C-Class.

Ngjarja ndodhi në Gotthard Pass, në Alpet Zvicerane, shkruan Daily Mail. Aksidenti ndodhi kur të dy shoferët e makinave luksoze tentuan të futen në tejkalim në të njëjtën kohë. Videoja e mëposhtme tregon gjendjen e makinave pas aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: