Teknologji

Dëgjojeni zhurmën e frikshme që liron makina sportive e ‘Ford’

Zhurma që po liron Ford GT Mk II, i prezantuar vitin e kaluar, është shpërndarë së fundmi në Instagram, duke lënë “gojëhapur” të gjithë. Në pamjet e shpërndara në rrjetin social, makinës në fjalë gjatë vozitjes nëpër një pistë i vërehet tingulli i frikshëm që liron.

Brenda çatisë, modeli sportiv i ‘Ford’ fshehë motorin me 3.5 litra që prodhon 700 kuaj-fuqi. Në anën tjetër, automobili ka peshë të lehtë dhe aerodinamikë të lartë, që i mundëson funksionim dhe ecje të shpejtë. Çmimi për blerjen e Ford GT Mk II është një milionë euro.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: