fbpx
Teknologji

Ja cila është vetura më e sigurt në Evropë

Renault Clio i ri është shpallur nga Programi Evropian i Vlerësimit të Makinës së Re (EURO NCAP) si vetura më e sigurt e kategorisë supermini. Vetura më e shitur e Renault është testuar në mes të vitit 2019 dhe i ka arritur vlerësimet më të larta nga EURO NCAP.

Programi i Vlerësimit të Automjetit të Ri Evropian është një program evropian për vlerësimin e sigurisë së makinës me qendër në Leuven (Belgjikë). Renault e ofron teknologjinë Fix4sure për një siguri sa më të madhe të pasagjerëve në mënyrë që gjatë aksidenteve të shmanget “efekti i nëndetëses”.


Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button