fbpx
Teknologji

Ky është koncepti i makinës më të ‘çme.ndur’ Mercedes Benz EQ (Video)

Ky është koncepti më i ri i makinës Mercedes  Benz ‘EQ’ silver. Makina është bërë në kujtim të makinës së parë e cila ka thyer rekorded me 432 km/h në vitin 1937.Koncepti i makinës është plotësisht elektrike dhe do ti ketë 750 kuaj fuqi, 0-100 km/h në më pak se 2 sekonda.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button