fbpx
Teknologji

Shikoni se sa i bukur është telefoni më i ri i markës One Plus

Me më pak se një javë kohë për t’u prezantuar OnePlus 8T 5G, kompania sot ka treguar telefonin e tij inteligjent të shumë pritur në mënyrë të plotë për herë të parë.Ky është Aquamarine Green OnePlus 8T 5G. ‘Neo’ dhe ‘Euro New Line’ – stacionet e punës nga Dromeas që çdo kompani duhet t’i ketë! E SPONSORUARLEXO MË SHUMË

Telefoni inteligjent i ardhshëm shfaqet në ngjyrën e re të gjelbër Aquamarine që OnePlus ka krijuar për të, transmeton Telegrafi. Me produktet e mëparshme kompania është përqendruar në ngjyrat ‘mat’, por kësaj here OnePlus ka zgjedhur një shtresë me shkëlqim.

Bashkë me ngjyrën e re është edhe një risi te kamera. OnePlus 8 5G tashmë ka një format të kamerave në formë drejtkëndëshe shumë më të madhe. Videoja e botuar sot konfirmon praninë e një kamere kryesore 48 megapiksel.

Kamerat e tjera thuhet se përbëhen nga një sensor me thellësi 2 megapiksel dhe një aparat fotografik makro i azhurnuar me 5 megapiksel.Karakteristikat e tjera përfshijnë një blic LED dhe një sistem fokusi automatik me lazer për shkrepje më të mprehtë. Sa i përket kamerës selfie, ajo thuhet se mund të mburret me një rezolucion 32-megapiksel. Çfarë tjetër mund të pritet nga OnePlus 8T? Telefoni duket se do të ketë çipin Qualcomm Snapdragon 865+.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button