fbpx
Teknologji

Specifikimet dhe veçoritë e Samsung Galaxy S20

Rivali i radhës i Samsung në iPhone është përfundimisht i disponueshëm, dhe paketon një ekran mahnitës, aparat fotografik plasaritje dhe syze super të drejtuara. Këtu është udhëzuesi ynë i plotë për të tre versionet e telefonit të ri të teknologjisë së titanit të Koresë së jugut, duke përfshirë specifikimet dhe veçoritë, raporton “The Sun”, transmeton lajmi.net. Samsung njoftoi Galaxy S20 më 11 shkurt 2020 në një ngjarje të veçantë në San Francisko.

Në total, janë në dispozicion tre versione: S20, S20 + dhe S20 Ultra. Samsung Galaxy S20 u lançua në Mbretërinë e Bashkuar në 13 Mars 2020.Zbulohen specifikimet dhe veçoritë e Samsung Galaxy S20. Ndoshta tipari kryesor i S20 është koleksioni i tij mbresëlënës i kamerave.

Standardi S20 ka tre kamera kryesore, ndërsa S20 + dhe S2-Ultra kanë katër. Secila ofron një aparat fotografik kryesor 12MP, si dhe lente me kënd të gjerë dhe telofoto. Lentet e telefonit janë përmirësuar me një veçori të re “hapësirë ​​zmadhuese”, e cila përdor AI për të zmadhuar temën tuaj.

Ajo dorëzon S20 dhe S20 + një zmadhim 30x, ndërsa Ultra merr një zmadhues 100x. Të tre mund të lidhen me 5G gjeneratën e ardhshme të rrjeteve të telefonisë celulare. Standardi S20 gjithashtu vjen në një variant 4G.

Këto janë specifikimet e Galaxy S20:

Dimensionet: 151.7 x 69.1 x 7.9 mm

Pesha: 163 gram

Ekrani: AMOLED, 6.2in

Kujtesa: 8 GB ose 12 GB RAM me 128 GB memorie + slot microSD (deri në 1TB microSD)

Kamera selfie: 10MP

Kamera kryesore: Triple – 12 mP kryesore + 12MP thjerrëza me kënd shumë të gjerë dhe 64MP, 30x zmadhim i telofoto

Siguria: Skaneri ultrasonik nën gisht i ekranit, njohja e fytyrës

Bateria dhe karikimi: 4,000mAh / Karikimi i kundërt me wireless / Karikimi i shpejtë pa tel 2.0

Ngjyrat: Black Space

S20 + është pak më i madh dhe vjen me një lente shtesë kamerash.

Këto janë specifikimet e Galaxy S20 +:

Dimensionet: 161.9 x 73,7 x 7.8 mm

Pesha: 186 gram

Ekrani: AMOLED, 6.7in

Kujtesa: 12 GB RAM me 128 GB ose 512 GB ruajtje + slot microSD (deri në 1TB microSD)

Kamera selfie: 10MP

Kamera kryesore: Quadruple – 12MP kryesore + 12MP thjerrëza me kënd të ultra të gjerë + 64MP, 30x zmadhim i telefonit + DepthVision

Siguria: Skaneri ultrasonik me gisht në ekran, njohja e fytyrës

Bateria dhe karikimi: 4,500mAh / Karikimi i kundërt me wireless / Karikimi i shpejtë pa tel 2.0

Ngjyrat: Black Space

Lidhshmëria: 5G

Këto janë specifikimet e Galaxy S20 Ultra:

Dimensionet: 166.9 x 76.0 x 8.8mm

Pesha: 220 gram

Ekrani: AMOLED, 6.9in

Memoria: 12 GB ose 16GB RAM me 128GB ose 512GB hapësirë + microSD slot (deri në 1TB microSD)

Kamera selfie: 40MP

Kamera kryesore: Quadruple – 12MP kryesore + 108MP thjerrëza me kënd të ultra të gjerë + 48MP, 100x zmadhim i telefoni + DepthVision

Siguria: Skaneri ultrasonik me gisht në ekran, njohja e fytyrës

Bateria dhe karikimi: 5,000mAh / Karikimi i kundërt me wireless / Karikimi i shpejtë 2.0

Ngjyrat: Black Space

Lidhshmëria: 5G.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button