Lajme

E përdorën si imazh në paketat e duhanit gruan e tij të vdekur , shokohet burri

Një burrë është shokuar pasi ka parë fotografinë e gruas së tij të vdekur tek sektori i paketave të cigareve në supermarket.

Ngjarja shokuese ka ndodhur në Rimini të Italisë. 50-vjeçari u befasua kur pa foton e bashkëshortes së ndjerë në imazhet e paketave.

Ai ka bërë padi dhe kërkon një kompensim prej 100 milionë Euro.

Nuk dihet se kush e ka marrë foton dhe e ka përdorur pa leje. 50-vjeçari thotë se bashkëshortja e tij është ndarë nga jeta para 1 viti e gjysmë.

Për më tepër, vdekja e saj nuk kishte lidhje me pirjen e duhanit.

Kompanitë e paketave të cigareve përdorin imazhe për t’u treguar konsumatorëve rreziqet që u kanosen nga konsumimi i duhanit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button