VIDEO\ Horoskopi për nesër, e premte 5 mars 2021
  Kuriozitete
  6 hours më parë

  VIDEO\ Horoskopi për nesër, e premte 5 mars 2021

  Dashi Ka shumë gjëra që po ndikojnë në vëmendjen tuaj dhe shpesh kalojnë në konfuzion sidomos që prej dates 5…
  Zef Mazi jep lajmin e mirë/ Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet, presim…
  Lajme
  6 hours më parë

  Zef Mazi jep lajmin e mirë/ Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet, presim…

  Kryenegociatori i Shqipërisë për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian, Zef Mazi, deklaroi mbrëmjen e sotme se Shqipëria ka plotësuar…
  44 specie gjitarësh përveç njerëzve mund të infektohen me Covid
  Covid-19
  7 hours më parë

  44 specie gjitarësh përveç njerëzve mund të infektohen me Covid

  Dhjetëra gjitarë, përfshirë kuajt, delfinët dhe dhitë mund të infektohen me SARS-CoV-2, virusi që shkakton Covid-19 Studiuesit kinezë analizuan qelizat…
  “Opinion” në vilën e ish-diktatorit
  Lajme
  7 hours më parë

  “Opinion” në vilën e ish-diktatorit

  Një udhëtim i rrallë në shtëpinë ku jetoi Enver Hoxha.Në brendësi të rezidencave ku kanë banuar liderët shqiptare.  Një udhëtim…
  Tërmeti i fortë në Greqi u ndje edhe në Shqipëri, qytetarët në Elasona dalin në rrugë dhe sheshe
  Lajme
  7 hours më parë

  Tërmeti i fortë në Greqi u ndje edhe në Shqipëri, qytetarët në Elasona dalin në rrugë dhe sheshe

  Greqia u godit mbrëmjen e sotme sërish nga një tërmet i fortë. Sipas të dhënave nga Instituti Gjeodinamik i Observatorit…
  Drejt Shqipërisë me eskavator të vjedhur,kapet shqiptari
  Lajme
  8 hours më parë

  Drejt Shqipërisë me eskavator të vjedhur,kapet shqiptari

  Po udhëtonte me një eskavator të vjedhur në Milano drejt Barit e më pas me traget drejt Shqipërisë, por plani…
  Bayern hyn në garë për Haaland, tremben skuadrat konkurrente
  Sport
  9 hours më parë

  Bayern hyn në garë për Haaland, tremben skuadrat konkurrente

  Bayerni i Mynihut tremb rivalët e tjerë me interesimin e shfaqur për sulmuesin e Borussias së Dortmundit, Erling Haaland. Presidenti…
  E FUNDIT/ Tjetër tërmet i fortë trondit Greqinë, ndjehet edhe në Vlorë përsëri
  Lajme
  10 hours më parë

  E FUNDIT/ Tjetër tërmet i fortë trondit Greqinë, ndjehet edhe në Vlorë përsëri

  Një tjetër tërmet i fortë trondit Greqinë. Një ditë pas tërmetit me magnitudë 6.3 të shkallës rihter, pak minuta më…
  25 Vjeçarja harron të heqë maskën kur po bënte fotografinë e patentës
  Kuriozitete
  10 hours më parë

  25 Vjeçarja harron të heqë maskën kur po bënte fotografinë e patentës

  Lesley Pilgrim, 25 vjeç, ndërsa po bënte fotografinë për patentën harroi të hiqte maskën nga fytyra. Fotografi e vuri re…
  Televizioni i Shqiptarëve të Amerikës letër Bidenit: Kërkojmë vaksina për popullatën shqiptare
  Lajme
  10 hours më parë

  Televizioni i Shqiptarëve të Amerikës letër Bidenit: Kërkojmë vaksina për popullatën shqiptare

  Televizioni i Shqiptarëve të Amerikës i ka drejtuar Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joseph Biden lidhur me vdekjet…
  Marrëveshja Shqipëri-Turqi për arsimin/ Nga futja e gjuhës turke në shkolla te…
  Lajme
  10 hours më parë

  Marrëveshja Shqipëri-Turqi për arsimin/ Nga futja e gjuhës turke në shkolla te…

  Shqipëria ka nënshkruar një marrëveshje me Turqinë për bashkëpunim në fushën e arsimit. Marrëveshja e nënshkruar mes ministres së Arsimit…
  Ndahet nga jeta në moshë të re arkitektja shqiptare, kolegët: Iku një njeri me shumë vlera
  Lajme
  10 hours më parë

  Ndahet nga jeta në moshë të re arkitektja shqiptare, kolegët: Iku një njeri me shumë vlera

  Një lajm i trishtë vjen pasditen e sotme, pasi mësohet se arkitektja shqiptare Evis Hansanllari është ndarë nga jeta në…
  iPhone 13 do të jetë telefoni me 1TB hapësirë
  Teknologji
  11 hours më parë

  iPhone 13 do të jetë telefoni me 1TB hapësirë

  Këtë vit iPhone 13 duhet të sjellë opsione me 1TB memorie për disa modele të rangut të lartë duke dyfishuar…
  VIDEO\ “Projektet për Vlorën vijojnë”, Gjiknuri: Investimet rritën vlerën e pronave të vlonjatëve
  Lajme
  11 hours më parë

  VIDEO\ “Projektet për Vlorën vijojnë”, Gjiknuri: Investimet rritën vlerën e pronave të vlonjatëve

  Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste në Qarkun e Vlorës, Damian Gjiknuri, gjatë një takimi me biznesin e ndërtimit në këtë…
  Ndryshon Instagram, shikoni çfarë ka bërë
  Teknologji
  11 hours më parë

  Ndryshon Instagram, shikoni çfarë ka bërë

  Instagrami po zgjeron gjithnjë e më shumë ndërveprimin “live” të shumë njerëzve njëkohësisht. Falë opsionit të ri të Instagram Live…
  iPhone 13 me baterinë më të fortë se çdo telefon
  Teknologji
  11 hours më parë

  iPhone 13 me baterinë më të fortë se çdo telefon

  Linja e re e Apple duhet të mbërrijë në katër modele, me nivel më të vogël dhe ekran 120 Hz.…
  Covid/ Rreth 23 mijë raste dhe 339 humbjè në Itali
  Covid-19
  11 hours më parë

  Covid/ Rreth 23 mijë raste dhe 339 humbjè në Itali

  Gjatë 24 orëve të fundit, Ministria e Shëndetësisë në Itali bën me dije se kanë humbur jetën 339 pacientë, duke…
  Miliarderi japonez kërkon shokë për në… Hënë! Jeni gati?!
  Teknologji
  11 hours më parë

  Miliarderi japonez kërkon shokë për në… Hënë! Jeni gati?!

  Miliarderi japonez, Maezawa Yusaku kërkon tetë persona për ta shoqëruar atë në një fluturim turistik për në Hënë në vitin…
  Algoritmi identifikon përparësinë për vaksinën antiCOVID-19
  Covid-19
  11 hours më parë

  Algoritmi identifikon përparësinë për vaksinën antiCOVID-19

  Një algoritëm i zhvilluar nga statisticienët e Universitetit të Milanos “Bicocca” identifikon me emër dhe mbiemër personat e moshës nga…
  Klandestinët me not drejt anijeve/ Durrës, si largohen drejt Italisë ata që vijnë nga Lindja e Mesme
  Lajme
  11 hours më parë

  Klandestinët me not drejt anijeve/ Durrës, si largohen drejt Italisë ata që vijnë nga Lindja e Mesme

  Top Channel, pati akses në një prej aksioneve të përditshme të Portit të Durrësit, në garantimin e sigurisë që tenton…
  Aksident në aksin Librazhd-Elbasan, makina del nga rruga, shoferi hidhet jashtë para rrokullisjes në përrua
  Lajme
  11 hours më parë

  Aksident në aksin Librazhd-Elbasan, makina del nga rruga, shoferi hidhet jashtë para rrokullisjes në përrua

  Në aksin e rrugës kombëtare Librazhd-Elbasan një automjet si pasojë e qarkullimit me shpejtësi tej normave të lejuara ka dalë…
  Hollywood mbushet me trëndafila të kuq, nderohen viktimat e COVID-it
  Bota
  11 hours më parë

  Hollywood mbushet me trëndafila të kuq, nderohen viktimat e COVID-it

  Petal pas petali, mijëra trëndafila të kuq krijojnë një lumë. Është një vepër e artistit nga Los Anxhelos, Marcos Lutyens,…
  E shitën për 30 euro, por nuk e dinin që ky objekt vlente 500.000 dollarë
  Kuriozitete
  11 hours më parë

  E shitën për 30 euro, por nuk e dinin që ky objekt vlente 500.000 dollarë

  Një tas i vogël i blerë për vetëm 35 dollarë, rezultoi të jetë një tas i rrallë kinez që i…
  Pasi postoi fotografinë me Antonelën, pendohet Mevlani, e fshin nga Instagrami
  Showbiz
  11 hours më parë

  Pasi postoi fotografinë me Antonelën, pendohet Mevlani, e fshin nga Instagrami

  Një nga konkurrentët që është komentuar shumë në Për’puthen është Mevlani, i cili është i fokusuar tek Ledjana dhe Antonela.…
  Po hetontè vjèdhjet e bujshme në Kosovë/ Prokurori ndàhet nga jeta duke luajtur futboll
  Lajme
  11 hours më parë

  Po hetontè vjèdhjet e bujshme në Kosovë/ Prokurori ndàhet nga jeta duke luajtur futboll

  Prokurori Enver Krasniqi, i cili ishte duke hetuar disa raste të bujshme në Kosovë, përfshirë dhe vjedhjen e Thesarit të…
  Manastirliu takon Kalon: Do vazhdojë të japë kontributin e tij në…
  Lajme
  11 hours më parë

  Manastirliu takon Kalon: Do vazhdojë të japë kontributin e tij në…

  Pak orë pasi mjeku i njohur profesor Tritan Kalo deklaroi fundin e bashkëpunimit të tij me Komitetin e Ekspertëve, ministrja…
  Ministria e Shëndetësisë: 847 raste të reja dhe në 24 orët e fundit, 48 në Vlorë
  Lajme
  11 hours më parë

  Ministria e Shëndetësisë: 847 raste të reja dhe në 24 orët e fundit, 48 në Vlorë

  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni…
  Njoftim Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Vlorë, njofton se…
  Lajme
  12 hours më parë

  Njoftim Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Vlorë, njofton se…

  Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Vlorë, njofton se në zbatim të Vendimit të Këshillit të Ministrave (VKM). Nr.1304, datë 11.12. 2009,…
  Pas Zërit, me pamjet nga spitali Elita dhe Gjiko zbulojnë emrin e padëgjuar të vajzës
  Showbiz
  12 hours më parë

  Pas Zërit, me pamjet nga spitali Elita dhe Gjiko zbulojnë emrin e padëgjuar të vajzës

  Çifti i njohur, Elita Rudi dhe Gjiko janë bërë prindër për herë të dytë. Moderatorja ka sjellë në jetë ditën…
  Aksident në Malishevë të Kosovës, goditet për vdekje me makinë vogëlushi 4-vjeçar
  Lajme
  12 hours më parë

  Aksident në Malishevë të Kosovës, goditet për vdekje me makinë vogëlushi 4-vjeçar

  Një fëmijë katërvjeçar është dërguar pa shenja jete në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Malishevë pasi është goditur nga…
  4 Mars, Dita Botërore e ndërgjegjësimit ndaj obezitetit. 10 fakte për të kuptuar rreziqet dhe si ta parandaloni atë
  Lajme
  12 hours më parë

  4 Mars, Dita Botërore e ndërgjegjësimit ndaj obezitetit. 10 fakte për të kuptuar rreziqet dhe si ta parandaloni atë

  Obeziteti është sëmundjee konsideruar si sëmundje e kohëve moderne prandaj edhe çdo vit misioni i Ditës Botërore të Obezitetit është…
  Floriana Garo i bashkohet Partisë Demokratike
  Lajme
  12 hours më parë

  Floriana Garo i bashkohet Partisë Demokratike

  E kemi parë si modele, më pas si moderatore, tashmë Floriana Garon do ta shohim në një profesion më zyrtar.…
  Jo vetëm djemtë shqiptarë, por edhe vajzat, e reja fshihet në kamion për të ikur në Angli (Video)
  Lajme
  12 hours më parë

  Jo vetëm djemtë shqiptarë, por edhe vajzat, e reja fshihet në kamion për të ikur në Angli (Video)

  Shumë të rinj shqiptarë kanë parë emigrimin si zgjidhje të vetme të ‘halleve’ që kanë në Shqipëri. Megjithëse shpesh kemi…
  4 ditë nga zyrtarizimi, kush janë kandidatët në listat e sigurta të Ramës
  Lajme
  12 hours më parë

  4 ditë nga zyrtarizimi, kush janë kandidatët në listat e sigurta të Ramës

  Kur na ndajnë katër ditë nga afati i fundit i dorëzimit të listave të kandidatëve për deputetë në KQZ, në…
  Shantazhonte 18-vjeçaren, arrestohet në flagrancë i riu nga Bulqiza
  Lajme
  14 hours më parë

  Shantazhonte 18-vjeçaren, arrestohet në flagrancë i riu nga Bulqiza

  Një 24-vjeçar ka rënë në pranga të policisë pasi është kapur në flagrancë duke përndjekur një 18-vjeçare në Bulqizë. Burimet…
  Tentuan të vjedhin dyqanin e celularëve dhe përplasën makinën e policit, një në pranga
  Lajme
  14 hours më parë

  Tentuan të vjedhin dyqanin e celularëve dhe përplasën makinën e policit, një në pranga

  Një person është ndaluar nga policia dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi akuzohen se në bashkëpunim me dy…
  Vlorë/ Punonjësit e sektorit të gjelbërimit pastrojnë hapësirat e gjelbëruara të Lungomares
  Lajme
  14 hours më parë

  Vlorë/ Punonjësit e sektorit të gjelbërimit pastrojnë hapësirat e gjelbëruara të Lungomares

  Nga Dritan Leli: Punonjësit e sektorit të gjelbërimit, që në mëngjes, ishin përqendruar në hapësirat e gjelbëruara të Lungomares, për…
  Vlorë, Leli: Nisim sot një fushatë për mbjelljen e 2000 pemëve, në disa shkolla e kopshte (Video)
  Lajme
  14 hours më parë

  Vlorë, Leli: Nisim sot një fushatë për mbjelljen e 2000 pemëve, në disa shkolla e kopshte (Video)

  Nga Dritan Leli: Falë disa dhuruesve, bashkë me nënkryetaren Aulona Veizi, nisim sot një fushatë dy javore për mbjelljen e…
  COVID-19 – Greqia njofton sërish masa më të rrepta kufizimi
  Covid-19
  14 hours më parë

  COVID-19 – Greqia njofton sërish masa më të rrepta kufizimi

  Për shkak të një rritjeje rekord të infeksioneve të reja të koronavirusit dhe pranimeve në spital Covid-19, zëvendësministri grek për…
  Kosovë/ 7 humbje jete dhe 591 raste të reja me COVID-19
  Covid-19
  14 hours më parë

  Kosovë/ 7 humbje jete dhe 591 raste të reja me COVID-19

  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar…
  Traineri Dritan Resuli jep dorëheqjen nga drejtimi i klubit vlonjat
  Sport
  14 hours më parë

  Traineri Dritan Resuli jep dorëheqjen nga drejtimi i klubit vlonjat

  Situata e vështirë te Flamurtari, Traineri Dritan Resuli jep dorëheqjen nga drejtimi i klubit vlonjat. Resuli e mori drejtimin e…
  Në aksin Fushë Krujë-Milot, përpl asen dy makina, rëndë një prej shoferëve
  Lajme
  15 hours më parë

  Në aksin Fushë Krujë-Milot, përpl asen dy makina, rëndë një prej shoferëve

  Një aksident i rëndë është regjistruar sot në superstradën Fushë Krujë-Milot, ku një person ka mbetur i plagosur rëndë.Një autoveturë…
  Drejtori i Dortmundit pret që Haaland te mos largohet gjatë verës
  Sport
  15 hours më parë

  Drejtori i Dortmundit pret që Haaland te mos largohet gjatë verës

  Shefi i Borussia Dortmund, Sebastian Kehl pret që sulmuesi Erling Haaland të jetë pjesë e skuadrës për edicionin 2021/22. 20-vjeçari…
  Danimarka zbulon rastin e parë me variantin brazilian të covid
  Lajme
  15 hours më parë

  Danimarka zbulon rastin e parë me variantin brazilian të covid

  Danimarka ka regjistruar rastin e parë të variantit brazilian, sipas një deklaratë të Ministrit Shëndetësisë të mërkurën. Varianti është zbuluar…
  Pas një viti nga seanca e fundit, dalin para gjykatës Ukë Rugova dhe të tjerët…
  Lajme
  15 hours më parë

  Pas një viti nga seanca e fundit, dalin para gjykatës Ukë Rugova dhe të tjerët…

  Pas një viti e pothuajse dy muaj, me 11 mars, para gjykatës pritet të dalin ish-deputeti Ukë Rugova, ish-ministri i…
  LDK mbledh në takim kryetarët e degëve
  Lajme
  15 hours më parë

  LDK mbledh në takim kryetarët e degëve

  Takimi do të mbahet në orën 16:00 në zyrat qendrore të partisë në Prishtinë. Lidhja Demokratike e Kosovës ka thirrur…
  A do të ketë kuorum për zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente?
  Lajme
  15 hours më parë

  A do të ketë kuorum për zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente?

  Përkundër deklaratave të zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje, e cila doli fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit, se nuk do të…
  Back to top button
  Close