Categories Fashion

Trendi i palltove për 2022-in/ Ja ngjyra që nuk duhet të mungojë nga gardëroba juaj

Palltot me mëngë të gjata, rrip në bel dhe voluminoze është trendi i fundit për sezonin dimëror 2021-2022. Stilistja e njohur shqiptare, Anila Konomi, teska flet për trendet e fundit të modës, thotë se ngjyra e 2022-it, për pallto, xhaketa, fustane, triko do të jetë ngjyra e livandos, pra violë e hapur.

Anila Konomi: Palltot e sezonit 2021-2022 do jenë pallto me mëngë të mëdha, linja e supit të jetë e gjerë, e fortë dhe e pushtetshme.

Mëngët e gjata, rripi që thekson belin, xhepat pllakë janë trend. Domethënë është ndërthurja e një pallto të pushtetshme burrash, por e ardhur në një linjë me femërore, sensuale.

Ngjyrat trend janë e verdha, jeshilja e esmeraldit, jeshilja e fortë. Por një nga ngjyrat kryesore që duhet të keni parasysh për 2022-in është ngjyra e livandos, ngjyra violë e hapur do jetë kolori më në modë, do të jetë në pallto, xhaketa, fustane, triko.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Fashion

Si të kaloni me stil nga dimri në pranverë: Ja 9 kombinime

Kapërcimi i stinëve, do të thotë njëherësh edhe kalim nga temperaturat e ftohta të dimrit…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Me te gjata dhe elegante/ Keto jane 5 veshjet qe do ju bejne te mos i tregoni kilet e teperta qe keni

Femrat e shkurtra zakonisht ankohen dhe duan të jenë më të gjata. Nuk është se…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Versace ‘shpërthen’ në ngjyra në Javën e Modës në Milano

Shtëpia italiane e modës Versace ofroi pantallona të gjera dhe fustane të ngushta në shfaqjen…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Njihuni me palltot që nuk duhet të mungojnë nga gardëroba juaj këtë vjeshtë (Foto)

Ndonëse jemi në fund të verës, pasarelat e modës dhe blogeret prej kohësh na paraqesin…

LEXO ME SHUME
Categories Fashion

Njihuni me aksesorët më trendi për verën e 2021

Moda është vazhdimisht në avancim dhe nuk njeh të  ndalur. Ritmet e modës janë aq…

LEXO ME SHUME