Categories Turizëm

Në Vlorë turistët e huaj nisin plazhin: Ejani shijojeni, është me bukur se Spanja!

Jemi në javën e fundit të muajit mars, por në Vlorë për turistët e huaj kanë nisur sezonin e plazhit. Me ngritjen e temperaturave, turistët e huaj, por edhe vendas, i janë drejtuar bregdetit këtë fundjavë për të marrë rreze dielli. Pushuesit pavarësisht numrit ende të pakët të tyre, duket se janë të kënaqur me Vlorën. ‘Më pëlqen deti. Jam nga Holanda, është shumë bukur deti. Hera e dytë që vij këtu’- tha një turist. ‘Jam nga Ukraina. Më pëlqen deti’-  u shpreh një turist.

‘Nuk lahemi, por bëjmë banjo dielli. Deri te gjunjët por nuk fryn erë. Marsi-prilli janë për banjo dielli të futesh në det është e kotë’.- tha një turist nga Vlora. ‘Super, me pëlqen shume ketu…Notova. uji ështe super”, thotë një turiste e huaj. ‘Shqipëria është një vend i bukur. Është më bukur se Spanja për turizëm kështu që ejani dhe shijojeni.’- u shpreh një turist. Dielli dhe deti i ofruan vlonjatëve një fundjavë të këndshme pas ditëve të shumta me temperatura të ulëta.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Turizëm

“Shqipëria princeshë e re e Lindjes”, Rama: Revista në aeroportin e Parisit mban emrin e Shqipërisë!

Kryeministri Rama ka publikuar në rrjetet sociale disa faqe të një reviste që gjendet në…

LEXO ME SHUME
Categories Turizëm

Brenda ishullit Sazan: Bunkerët dhe tunelet e Shqipërisë komuniste

Për shumëkënd ishulli Sazan në Vlorë të Shqipërisë ishte mister për dekada. Aty dihej se…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Turizëm

Aeroporti Ndërkombëtar i Vlorës pritet të jetë gati pranverën e ardhshme

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Vlorës po punohet me ritme të shpejta për të qenë gati…

LEXO ME SHUME
Categories Turizëm

Mediat prestigjoze britanike i bëjnë jehonë turizmit në Vlorë

Daily Express shkruan se Shqipëria pritet për më shumë turistë, The Guardian e liston mes…

LEXO ME SHUME
Categories Turizëm

Vlorë – Vijojnë punimet e Lungomare 3 që do të lidhin përgjatë bregut Ujin e Ftohtë me Orikumin (Video)

Vlorë – Vijojnë punimet e Lungomare 3 që do të lidhin përgjatë bregut Ujin e…

LEXO ME SHUME