Categories Opinion

Kush e njeh Dalina Buzin dhe filmat e saj?

Nga: Kreshnik Spahiu

Kur isha fëmijë çdo të dielë shkoja në kinema. Sot shoh me pasion çdo prodhim të NETFLIX sepse shteti ynë e shkatërroi Kinostudion Shqipëria e Re dhe rrënoi 433 Kinema dhe Teatro.
Godinat u fundosën, por shpirti artistik nuk vdiq.

Dalina Buzi një yll në ngritje me krijimtarinë e saj nëpërmjet Anabel Entertainment, kanë realizuar serialin “SNOB” ku ndërthuren emocionet dhe fantazia, diferencat e gjeneratave, snobizmi apo provincialiteti, logjika apo marrëzia. Kjo dramë e kohëve moderne sjell në ekran hendekun e thellë mes të pasurve dhe të varfërve, por edhe pasojat e vendimmarrjeve të gabuara të prindërve të tyre gjatë tranzicionit të egër shqiptar.

Brenda një filmi shqip, unë ndjej se një erë e re po fryn në kinematografinë shqiptare. Dikur përlotesha nga interpretimi idhujve që aktronin në filmat shqiptarë, ndërsa sot jam i bindur për fimin shqiptar nuk do jetë e largët dita që Dalina dhe koleget e saj, do të jenë pjesë e NETFLIX dhe zëri apo aktrimi shqip të shikohet nga gjithë planeti. Faleminderit ANABEL që kudo ku jetojmë në Berlin, Londër, Prishtinë, Shkup, Romë, New Jork, na dhuron emocione SHQIP. Shikoni SHQIP talentet shqiptare në: SNOB.AL

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Opinion

Shoqëria “sugar daddy”!

Nga Xhensil Shkëmbi Këtë term e kisha dëgjuar, e dija çfarë ishte por deri dje…

LEXO ME SHUME
Categories Opinion

A kemi krijuar një shoqëri shumë komplekse për të mbijetuar?

Shoqëritë njerëzore evoluan nga format e thjeshta, në ato komplekse gjatë mijëvjeçarëve, duke përjetuar ndryshime…

LEXO ME SHUME
Categories Opinion

Mashtrimi me Sazanin – Nga Andi Bushati

Nga Andi Bushati Ka një përpjekje të qëllimshme për ta devijuar polemikën për investimin e…

LEXO ME SHUME
Categories Opinion

Analiza/ Pse ka ngjallur kaq shumë debat lajmi për 1 miliard USD në Sazan? Skenarët konspirativë me Trump e Soros

Pse ka ngjallur kaq debat lajmi i fundit për 1 miliard investime amerikane në Shqipëri?…

LEXO ME SHUME
Categories Opinion

A është e vërtetë që Big Brother ndiqet kaq shumë në të gjithë botën, si në Shqipëri?

Nga Ergys Mërtiri A eshte e vertete qe Big Brother ndiqet po kaq shume ne…

LEXO ME SHUME