fbpx
Lajme

Kërkuan ndryshimin e dënimit, ja vendimi i gjykatës për dy ish-deputetët e PS

Është refuzuar sot nga Gjykata për Krimet e Rënda kërkesa për lirimin nga “arresti shtëpiak” për dy ish-deputetët Arben Ndoka dhe Arben Cuko.

Kujtojmë që këta të fundit u ndaluan nga policia në tetor të vitit 2018, gjatë operacionit “Volvo 4”.

Ndoka është i dyshuar për disa vepra penale mes të cilave “tjetërsim pronash” dhe “falsifikim dokumentesh”, ndërsa Çuko akuzohet për “korrupsion”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button