Politike

Një shekull jetë për Nexhmije Hoxhën, urimi i veçantë i nuses së djalit

Nexhmijë Hoxha, një nga figurat më polemike në jetën publike të vendit, vazhdon të jetë në vëmendjen e opinionit publik si dhe të ngjallë debate sa herë që flitet për krimet e komunizmit.

Por përvec këtyre, pavarësisht se shpesh nëpër media aludohet lidhur me shëndetin e saj, vejusha e diktatorit që udhëhoqi për rreth 50-vite Shqipërinë vijon të gëzojë shëndet të plotë.

Nusja e djalit të saj, Teuta Hoxha është ajo e cila e ka rikthyer në vëmendje Nexhmie Hoxhën e cila përmes një statusi në facebook uron vjehrrën e saj me rastin e ditëlindjes.

“Sot për familjen tonë është një ditë e veçantë, 98-vjetori i datëlindjes së Nexhmije Hoxhës”, shkruan Teuta Hoxha përkarah një fotografie  të hershme të Nexhmijes me bashkëshortin e saj Enver Hoxhën.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button