Covid-19

Covid/ Rreth 23 mijë raste dhe 339 humbjè në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit, Ministria e Shëndetësisë në Itali bën me dije se kanë humbur jetën 339 pacientë, duke e rritur numrin e përgjithshëm të viktimave në 98,974 që nga fillimi i pandemisë.

Autoritetet shëndetësore gjithashtu njoftuan se nga 339,635 testime të realizuara, 22,865 persona rezultuan pozitivë. Ndërkohë Lombardia vijon të jetë rajoni me më shumë infeksione, duke shënuar në 24 orët e fundit 5,147 të prekur dhe 59 viktima.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: