Covid-19

FOTO/ Ditë zie për futbollin shqiptar, Covid-19 i merr jetën portierit të njohur

Ditën e sotme ka humbur betejën me Covid-19, ish-portieri i ekipit të Apollonisë, Arben Sinani, i cili njihej ndryshe si “Kace”. V dekja e parakohshme i Sinanit në moshën 50 vjeçare është një humbje e madhe jo vetëm për të afërmit e tij, por për sportin të përgjithësi dhe atë firek në veçanti.  “Kace” ka qenë një portierit më të mirë në Shqipëri në vitet 1998, kur Apollonia u shpall edhe kampione e Kupës së Shqipërisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: