Kuriozitete

Gjendet një peshk i çuditshëm, nuk është hasur më herët në botën ujore

Frekuentuesit e plazhit mbetën pa fjalë kur hasën në një peshk të madh e të çuditshëm në breg të detit. Peshku i pazakontë shokoi turistët pasi valët e bartën atë në breg, shkruan Daily Star. Peshku enorm me ngjyrë të hirtë dhe të bardhë mendohet të jetë afro dy metra. Ky lloj peshku shpesh ngatërrohet për peshkaqen, për shkak të mollëzës së tyre.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: