Kuriozitete

Horoskopi 19 Nëntor 2021

Dashi

(21 mars – 19 prill)

Ju nuk mund të merrni vendime të caktuara pa pasur disa fakte para. Tani është koha që ju të gërmoni për të arritur faktet thelbësore dhe mund të zbuloni se kush ose çfarë ju është fshehur në mënyrë që të keni një panoramë sa më të qartë.

Demi

(20 prill – 20 maj)

Ju shpesh shpresoni se miqtë do të jenë pranë jush kur të keni më shumë nevojë, por kjo nuk do të ndodhë. Hëna në Neptun ju fton të çliroheni nga marrëdhëniet toksike që nuk ju kanë çuar askund dhe që vetëm ju kanë harxhuar kohë, energji dhe burime emocionale.

Binjakët

(21 maj – 20 qershor)

Ju ende po përpiqeni të punoni me disa zakone të vjetra dhe disa prej tyre janë të rrënjosura në modele që keni mësuar nga familja juaj ose madje mund të jenë tipare që keni trashëguar. Në vend që të shkoni vetëm me rrjedhën, sfidoni veten.

Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

Dikush në jetën tuaj mund të ketë nevojë për një mik të cilit mund t’i besohet, dhe ju jeni ai person. Ka disa gjëra që një person mund të duhet të thotë, të cilat nuk është e lehtë t’i ndash hapur. Për shkak të natyrës tënde të sjellshme dhe të vëmendshme, ti e kupton se jeta ndodh dhe mund të duhet pak kohë përpara se gjithçka të qetësohet.

Luani

(23 korrik – 22 gusht)

Përdorni aftësinë tuaj për t’u lidhur me të tjerët, për t’ju ndihmuar të gjeni një punë të re ose të krijoni një partneritet të rëndësishëm me rezultate premtuese. Me kë mund të keni punuar në të kaluarën, i cili ishte një mbikëqyrës ose mentor i vlefshëm? Ky person mund të jetë vendi ku ju duhet të filloni për të ecur në tregun e punës.

Virgjëresha

(23 gusht – 22 shtator)

A po planifikoni të zhvendoseni së shpejti?  Mund të filloni të mendoni se çfarë do të ndodhë më pas. Mërkuri është në sektorin tuaj të komunitetit dhe ndjekja e një miku ku ata po shkojnë mund të duket si një lëvizje logjike për ju. Ju madje mund të konsideroni zhvendosjen për të qenë më afër një partneri që keni një lidhje të veçantë.

Peshorja

(23 shtator – 22 tetor)

Është një ditë e mrekullueshme për të bërë partneritet me një mik. Një telefonatë e papritur nga një mik që është i lirë dhe nuk e ka problem të luajë rolin e ndihmësit tuaj mund të vijë në kohën e duhur.

Akrepi

(23 tetor – 21 nëntor)

A nuk është e çuditshme se kur më në fund vendosni të hiqni dorë nga dikush ai vendos të shfaqet përsëri në jetën tuaj?  Ju mund të shihni dritën në fund të tunelit dhe atëherë një ish vendos të kontaktojë me mesazhe apo edhe një telefonatë. Ju mund të ndjeni se zemra juaj po rreh sërish, por gjithsesi mund të mos jetë zgjedhja më e mençur që do të bëni sot.

Shigjetari

(22 nëntor – 21 dhjetor)

Familja në radhë të parë, Shigjetar. Nëna juaj ose dikush tjetër nga familja mund të ketë nevojë për ndihmë për të kryer detyrat. Jeni duke përjetuar momente me ngarkesë të madhe stresi dhe nervozizmi, por kjo nuk do të thotë se duhet t’i lini pas dore njerëzit tuaj të dashur.

Bricjapi

(22 dhjetor – 19 janar)

Mjafton të dini se kush është pranë jush në ditët tuaja më të errëta. Dita mund të jetë e vështirë për ju, por asgjë që nuk mund ta përballoni. Këshillohet që mos besoni çdo person i cili kërkon të jetë miku juaj.

Ujori

(20 janar – 18 shkurt)

Ju po filloni t’i tejkaloni mënyrat e vjetra të të bërit gjëra dhe tani dëshironi të ndryshoni narrativën dhe të filloni tradita të reja, në mënyrë që t’i jepni më shumë kuptim jetës suaj.

Peshqit

(19 shkurt – 20 mars)

Është koha të ulni fasadën dhe të mos gënjeni veten për një person të caktuar që keni takuar. Ju mund të ndiheni të detyruar për shkak të të gjitha lidhjeve tuaja të përbashkëta, por e vërteta është se nëse nuk jeni të lumtur, nuk ju takon të përpiqeni të rregulloni.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close