Kuriozitete

Njihuni me qenin më të kërkuar në Instagram

Quoin quhet qeni më i famshëm i momentit, duke u  kthyer edhe në më të kërkuarin e Instagramit. Ai i përket racës ‘husky’ dhe ka ngjyrë çokollate. Mund të ngatërrohet me ndonjë ujk të egër për shkak të syve të kaltër dhe ngjyrës së pazakontë, por në fakt qeni është 100 për qind ‘husky siberian’.

Aktualisht qeni është duke udhëtuar në rreth 48 shtete të Bashkuara të Amerikës me pronaren e tij Nikki në kërkim për një shtëpi të re. Ajo kujdeset që të dokumentojë gjithçka rreth tij në Instagram duke arritur në më shumë se 22 mijë ndjekës brenda vetëm tetë muajsh.

Nikki ka treguar se emrin ia ka lënë në bazë të pemës ‘sequoia’ pasi dëshironte që ai të ishte i madh dhe i fortë ashtu siç është kjo pemë. “Aq sa doja që ai të ishte i fortë, doja edhe të ishte i ëmbël, çka edhe është”, ka thënë pronarja e qenit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close