Kuriozitete

Pamjet e reve mbresëlënëse po bëjnë xhiron e rrjetit

Nuk janë ndonjë imazh i vizatur, por janë një grumbull resh në qiellin e pastër. Gjatë fluturimit mbi Otago, në Zelandën e Rë një pilot pa disa re të cilat i quajti “retë më mbresëlënëse”. I impresionuar nga ajo çfarë po shihet 1,800 metra lart nga toka, menjëherë piloti nxori aparatin e tij dhe ndau imazhet me të gjithë botën. Në fotot dhe videot e bëra ju mund të shihni qiellin krejtësisht blu me disa të re që formohen si një vorbull e madhe. Sipas  pilotit, për 20 vjet që ai fluturonte nuk kishte parë asnjëherë diçka të tillë kaq spektakolare.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close