Kuriozitete

U fejua dhe u mbyt në borxhe, e reja tregon si ia punoi personi që dashuronte

Një grua ka pohuar se ish i fejuari i saj e la me një borxh prej mbi 8000 paund pasi u ndanë.

Katherine Lemus u trondit pasi u nda nga i dashuri i saj i shkollës së mesme për të zbuluar se ajo ishte goditur me shpenzime të mëdha, të cilat ishin grumbulluar nga pagesat me kartë krediti, duke përfshirë gjysmën e kostos së unazës së saj të fejesës.

Katherine, 32 vjeç, e tregoi historinë e saj në rrjetet sociale.

32 vjeçarja nga Toronto, Kanada, shpjegoi se si ish-partneri i saj prej nëntë vitesh e la atë përmes telefonit.

Katherine pretendoi se i fejuari i saj e tradhtoi atë vetëm pesë muaj pas fejesës së tyre, ndërsa pranoi se kishte grumbulluar mbi 8,000 £ (10,000 dollarë) borxh.

Në përpjekje për të shlyer borxhin, Katerina u përpoq të shiste unazën e fejesës që i kishte dhënë.

Megjithatë, punonjësja e dyqanit dyshohet se i tha asaj se gjysma e kostos ishte ngarkuar në kartën e saj të kreditit.

Incidenti e frymëzoi atë të fillonte biznesin e saj, një furrë buke të quajtur Sugar Snob, për të shlyer borxhin .

Ajo tani është pa borxhe dhe e lumtur me një burrë tjetër, të cilin e takoi pesë muaj pas ndarjes, duke u martuar në vitin 2019.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close