Kuriozitete

VIDEO/ Pamje dramatike, dallgët gjigante thuajse përpijnë anijen 4 000 ton

Pamje dramatike janë ato të vijnë nga Britania e Madhe,e goditur nga stuhia “Barbara” disa ditë më parë.

Siç duket edhe në video, disa anije të vogla shoqëruese janë duke luftuar me dallgët për të shpëtuar anijën 4 mijë tonëshe “RNLI”, e cila është duke u përplasur me shkëmbinjtë prej stuhisë së fuqishme.

Dallgët janë disa metra të larta dhe anija duket sikur mbytet një moment, por për fat të mirë gjithçka përfundoi me sukses edhe pse këto imazhe do të mbeten gjithnjë në mendjen e marinarëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close