Lajme

1 në 4 testime rezultojnë pozitive, rëndohet keq gjendja në vend

Situata në spitalet COVID në vendin tonë paraqitet problematike. Në një lidhje direke për “News24”, gazetari Erjon Skëndaj nga Infektivi tha se shtretërit në 3 spitalet COVID thuajse janë ezauruar (Infektiv, Shefqet Ndroqi dhe COVID3).

Sipas tij, vendet e lira ka në rastet kur dalin nga spitali pacientë të shëruar si dhe rastet e humbjeve të jetëve. Po ashtu mësohet se ditën e sotme në spitalin Infektiv ka pasur një numër më të vogël urgjencash, ndërsa raportohet se rastet që vijnë janë të rënduara.

Skëndaj tha se 1 në 4 persona rezulton pozitiv me COVID-19. Ndër të tjera Skëndaj tha se aktualisht një numër i madh rastesh trajnohen nëpër banesa si dhe në spitalet rajonale, të cilat sipas tij janë mbushur plot.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close