Lajme

Termet i forte ne Shqiperi, lekundet Tirana dhe disa qytete

Shqipëria është zgjuar mëngjesin e sotëm me disa lëkundje sizmike. Një tërmet me magnitudë 3.3 të shkallës Rihter u regjistrua në orën 08:04:57. Epiqendra ishte në Bulqizë. Lëkundjet zgjatën pak sekonda duke shkaktuar frikë dhe panik te qytetarët.

Lëkundja u shoqërua nga një tjetër më e fortë pak minuta më pas. Në orën 08:10 u regjistrua një tjetër goditje me magnitudë 4.9 Rihter po në Bulqizë, në Shupenzë me epiqendër. Thellësia 10 km. Paraprakisht nuk raportohet për dëme.

Në javën e fundit në Shqipëri ka pasur disa lëkundje, por fatmirësisht pa dëme

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: