Lajme

335 raste të reja në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar shtatë viktima dhe 335 raste të reja me COVID-19, nga 3,252 teste të kryera. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Fushë-Kosovë 1 rast (67 vjeç), Gjakovë 1 rast (88 vjeç), Gjilan 1 rast (81 vjeç), Mitrovicë 1 rast (84 vjeç), Novobërdë 1 rast (50 vjeç), Pejë 1 rast (63 vjeç), Prishtinë 1 rast 84 vjeç. Gjithashtu gjatë orëve të fundit janë shëruar 484 pacientë, duke e çuar në 90 812 numrin e përgjithshëm të të shëruarve, ndërsa vijojnë të jenë aktiv me Covid 10 878 raste. Sipas IKSHPK, numri total i rasteve pozitive është 103.815 raste nga 517.734 persona të dyshimtë në SARS-CoV-2, mes të cilave kanë humbur jetën 2.125 qytetarë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: