fbpx
Lajme

36 autoambulancat e reja/ Urgjenca Kombëtare, 363 misione në 24 orët e fundit

Ekipet e Urgjencës Kombëtare kanë kryer 363 misione në 24 orët e fundit me profesionalizëm e përkushtim. Kështu u shpreh sot ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila tha se “36 autoambulancat e reja të flotës antiCovid që kanë plotësuar flotën e urgjencës kombëtare, e kanë shndërruar shërbimin e urgjencës në territor, në një shërbim dinjitoz, me standarde bashkëkohore”.

36 autoambulancat e reja, të pajisura me të gjithë pajisjet e ndihnës së shpejtë, investim i qeverisë shqiptare po plotësojnë flotën anticovid në të gjithë territorin. Këto autoambulanca i dedikohen menaxhimit të pandemisë dhe ofrojnë shërbim cilësor për pacientët.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button