Lajme

5 persona gjenden të pajetë në Berlin të Gjermanisë, tre ishin fëmijë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditë së shtunë në Berlin të Gjermanisë, ku u gjetën 5 trupa të pajetë brenda një banese. Policia mori një telefonatë pasi fqinjët kishin parë vi ktimat në një shtëpi në Königs Wusterhausen, Brandenburg.

Mes v iktimave ishin edhe tre fëmijë të moshës katër, tetë dhe dhjetë vjeç. Ndërsa dy të tjerët ishin rreth 40 vjeç.

Mediat gjermane shkruajnë se në trupat e pajetë u gjetën plagë me armë zjarri dhe me thikë. Policia ka nisur hetimet. Një ndër pistat kryesore të hetimit është vrasja. Mbetet e paqartë nëse 5 viktimat ishin anëtarë të së njëjtës familje.

Mbetet ende e paqartë nëse autori i masakrës është mes viktimave apo vrasësi është dikush nga jashtë, apo janë gjetur armët që kanë shkaktuar plagët fatale. Thuhet se të gjithë ishin të izoluar në shtëpi për shkak të Covid-19, por edhe ky mbetet detaj i pakonfirmuar.

Tragjedia tronditi komunitetin e vogël lokal, ndërsa një grua, e cila solli një qiri para shtëpisë në mbrëmje, gazetarëve të cilët e pyetën nëse i njihte viktimat, u kufizua duke thënë: “Ky është një vend, të gjithë e njohim njëri-tjetrin”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: