fbpx
Lajme

A ka pirë ndonjëherë dr ogë? Flet Berisha: Ja çfarë bëj kur s’më zë gjumi

Ish kryeministri Sali Berisha, duke komentuar videon e publikuar nga Artan Hoxha, ku duket kryetari i Bashkisë së Bulqizës duke pirë ko kainë.

“Video po çfarë më thua ti mua kur kam bërë betejë për testin e dr ogës”, tha Berisha. Ai është pyetur dhe nëse vetë ka konsumuar ndonjëherë lëndë na rkotike apo përdor ndonjë lëndë tjetër për energjinë e tij.

Blendi Fevziu: Keni përdorur ndonjëherë lëndë na rkotike zoti Berisha?

Sali Berisha: E vërteta, është ko kaina ime. Pasioni im për të vërtetën më shumëfishon energjinë mua nga mëngjesi deri në darkë.

Blendi Fevziu: Asnjëherë nuk keni marrë sim ulant?

Sali Berisha: Kurrë, kurrë. Unë nuk marr asnjë në mënyrë të p rerë as mjete gjumi ose qetësues.

Lorenc Vangjeli: E t merrshme, pas 30 vitesh në politikë, ju arrini të flini i qetë.

Sali Berisha: Pse nuk marr? Përdor meditim pozitiv si kurën më të mirë dhe i’ua këshilloj të gjithëve. Ndodhe që s’më ndodh gjumi, për një arsye, kam temperaturë për një gjë tjetër. Lexoj, mund të shkoj ora 3 ose 4. Përveç se lexon çfarë do, të nesërme nuk ngrihesh hundë e buzë, ngrihesh i kënaqur.

Lorenc Vangjeli: Pas 30 vitesh në politik, ju zë gjumi rehat. Nuk ju kujtohen s keletet në dollap.

Sali Berisha: Absolutisht, më del gjumi më qetë se kudo tjetër, ta dish ti./ Opinion

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button