Lajme

Adriatik Llalla mbërrin në GJKKO, ndjek nga afër seancën e radhës

Ish-kryeprokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka mbërritur sot në Gjykatën e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit, për të marrë pjesë në seancën gjyqësore ndaj tij.

Në seancën e 16 prillit të këtij viti, ku Llalla u paraqit për herë të parë edhe vetë, GJKKO pranoi kërkesën e tij për gjykim të shkurtuar dhe që procesi të zhvillohej me procedurë të zakonshme, duke i dhënë kështu mundësinë që të paraqesë prova të reja.

“Do t’i shkoj çështjes deri në fund”, kështu u shpreh Llala para mediave. Në fund të asaj seance, ish-kryeprokurori Llalla tha se do t’i shkojë çështjes deri në fund dhe se do të jetë prezent për ë ndjekur vetë seancat.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: