Lajme

Aksidenti në aksin Levan-Tepelenë/ Policia jep detajet: Në automjete dy fëmijë të mitur, 2 dhe 3 vjeç

Policia ka dhënë informacion paraprak në lidhje me aksidentin në aksin Levan-Tepelenë. Policia bën me dije se nga përplasja e dy automjeteve janë lënduar tetë persona.

Mes tyre edhe dy femijë të mitur 2 edhe 3 vjeç. Të gjithë të lënduar janë dërguar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Fierit. Nuk dihet ende gjendja e tyre.

Mallakastër, Informacion paraprak

Sot, rreth orës 20:15, në aksin rrugor Tepelenë-Mallakastër, në fshatin Malas, shtetasi E. Gj., 36 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Benz” është përplasur me automjetin tip “Renault” me drejtues shtetasin D. L., 32 vjeç.

Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar dy drejtuesit e automjeteve dhe gjashtë pasagjerët, A. Gj., 25 vjeçe, A. Gj., 23 vjeçe, dy fëmijë të mitur 2 vjeç dhe 3 vjeç(pasagjerët e automjetit tip “Benz”); K. M., 30 vjeçe, C. R., 31 vjeç, (pasagjerët e automjetit tip “Renault”), të cilët ndodhen në spitalin e Fierit nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close