Lajme

Ambasadorja Yuri Kim bën shëtitje me deputetet demokrate

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, zonja Yuri Kim ka dalë kastile pranë deputeteve demokrate, Grida Duma dhe Jorida Tabaku në ecjen për sensibilizimin kundër kancerit të gjirit. Muaji tetor në të gjithë botën është Muaji i Ndërgjegjësimit për Kancerin e Gjirit për të rritur vëmendjen dhe mbështetjen për sensibilizimin, zbulimin e hershëm, trajtimin, si dhe kujdesin paliativ për këtë sëmundje. Kanceri i gjirit është kanceri më i zakonshëm i grave në mbarë botën, si në vendet e zhvilluara dhe vendet në zhvillim. Kjo rritje në vitet e fundit është për shkak të rritjes së jetëgjatësisë, rritjes së urbanizimit dhe mënyrave jo të shëndetshme të jetesës.

Por foto e postuar e ambasadores me dy deputetet pranë Lulzim Bashës është sinjal diplomatik se ata mbështesin çdo politikan që nuk ikën nga kreu aktual i PD-së. Së fundmi Tabaku dha sinjale se do të ishte me ish-liderin demokrat Berisha. Fotografia e sotme tregon se ajo nuk mund të ik kollaj nga Lulzim Basha. Ky mbetet mesazhi i fotos së sotme!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: