Lajme

Amerika ia heqë taksën Kinës

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump dhe ai kinez Xi Jinping janë pajtuar që të hiqet taksa e vendosur nga Amerika për produktet kineze për 90 ditët e ardhshme që të bëjnë bisedime rreth kësaj.

Kjo marrëveshje u arrit në Buenos Aires të Argjentinës, ku po mbahet samiti i G20-ës

Në marrëveshje shkruhet se nëse edhe pas 90 dite nuk gjendet një gjuhë e përbashkët për taksën atëherë taksa nga 10% do të shkojë në 25%.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close