Lajme

Arrestohet trafikanti i shumëkërkuar, transportonte drogë nga Shqipëria drejt Italisë

Trafikanti i njohur John Spiteri është arrestuar këtë fundjavë pas një urdhër arresti nga prokuroria e Katanias.

Një rrjetën e trafikim të drogës të bosit maltez është implikuar dhe një shqiptar Eriseld Hoxhaj ,i njohur ne nofkën “Riku”. 56-vjeçari John Spiteri ka trafikuar drogë nga Shqipëria dhe Bullgaria për në Siçili dhe Maltë.

Në vitin 2021, trafikanti maltez ishte pjesë e grupit prej 21 personave që u arrestuan në Itali për trafikim droge nga Shqipëria dhe Bullgaria për në Siçili dhe Maltë.

Gjatë operacionit, i cili në atë kohë u sekuestruan gjithsej 430 kilogramë kanabis, hashash dhe kokainë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close